מזרן

מזרן

כל מי שצריך מזרן חדש, בוודאי מודע לעובדה כי בחירתו עשויה להיות משימה די קשה ומורכבת. קודם כל, צריך למצוא מישהו שייפטר מהמזרן הישן, ושנית כל, יש להשקיע זמן ומשאבים רבים לבחירת המזרן החדש. יש מוצרים, כמו מזרנים, שבהם הכמות של יצרנים, משווקים, מפיצים או מוכרים הינה ממש אין סופית. מה שבוודאי גורם לחוסר אונים משווע, כיצד בוחרים בטוב ביותר אם כן? ראשית כל, צריך להבין אם באמת הגיע הרגע להחליף אותו. ואת זה תבינו בעצמכם, במידה ואחרי שנת לילה בת שמונה שעות תרגישו שאתם עוד עייפים, או לחלופין שכאבי הגב יכריעו אתכם במשך היום. המשיכו לקרוא ותבינו הכול.

אינפורמציה הכרחית בטרם בחירה של מזרן

על המזרן אתם "מבלים" בשעות החשיכה ובשעות הסיאסטה של שנת הצהריים. ככל שתשכילו לרכוש מזרן נוח יותר, ומתאים לצרכים שלכם, כך תהיה איכות השינה שלכם, וכך תוכלו לחוות בצורה חיובית יותר את הפעילות היומית שלכם. בשל כך, מאוד משמעותי לבצע בחירה נכונה של המזרן העתידי שלכם. בחירה מושכלת באה לידי ביטוי בקבלת המזרן שאפשרי להתנסות עמו לפחות שלושים ימים, שחף מכל כיסוי, לרבות ניילונים. כל זה נועד על מנת שתחווה את המזרן בזמן אמת, לטוב או לרע. ששינה עליו תהיה איכותית ובריאה לטווח הארוך.

איזה סוג של מזרן כדאי לרכוש?

תחום המזרונים הוא ענק, ונראה כי הוא גדל ומתמקצע מדי יום שעובר. ההיסטוריה שלו החלה מאוסף של נוצות או של קש, אותם עטפו בבדים, כהרף עין, על גבי המיטה. אך במציאות העכשווית פני הדברים שונים. אפשר למצוא מנעד רב של מזרונים. הסוגים הם רבים, כמו למשל – מזרן קפיצים מבודדים, או מזרון לטקס, שהוא עשוי מחומר גמיש ואיתן במיוחד, שנועד להגן על הגב, ובמקביל מעולה לניקיון. או מזרן ספוג. כמו כן, מזרן ויסקו – שעשויים מחומרים איכותיים וחדשניים, אשר אותם פיתחו מהנדסי נאס"א בשביל האסטרונאוטים, או מזרני ספוג, שהינם הכי פשוטים והכי שכיחים. אך יש כיום גם מזרני ספוג אורתופדיים, שייצרו אותם עם כמה שכבות, שבין שכבה לשכבה יש פוליאריתן מוקצף.