מזרונים

מזרונים

יש קניות שעושים בחיים והן מאוד חשובות, שאין להקל בהן ראש. אחת מהן היא קניית מזרונים. ומדוע מדובר ברכישה כה חשובה? מצד אחד, מזרון איכותי יקבע את טיב השינה שלכם, וכפועל יוצא את כל ההתנהלות שלכם במשך היום. ומצד שני, מזרן איכותי יקל על כל כאב שאתם חווים, לרבות כאבי גב, שכל אדם שני סובל מהם. עד כמה שתהיו משופעים בידע ובתובנות, לא יתכן שכל אחד מבין בהכול. יש תחומים שדורשים הבנה קצת יותר מהבנה בסיסית, תחומים כמו למשל מזרנים. בשל כך, רגע לפני שאתם רצים לחנות לבחור מזרן כזה או אחר, רצוי שתבינו את התחום לעומק, ואף יותר רצוי שתתייעצו מלכתחילה עם אנשי מקצוע מהתחום.

איזה סוגי מזרונים קיימים כיום?

יש כל מיני סוגי מזרונים כיום. קצרה היריעה מלהכיל את כולם, אבל נדון במשמעותיים שבהם, לרבות –

  1. מזרני קפיצים, הידועים אף כמזרנים משולבים. כולכם בוודאי מכירים אותם, והם שכיחים למדי. מוכרים בתור מזרנים רכים באופן יחסי. יש בהם מקשה אחת של קפיצים, אשר מחוברים האחד למשנהו, כאשר על גביהם מונחת שכבה אחת של ספוג.
  2. מזרן אורתופדי בנוע ממספר שכבות, כאשר המטרה שלהן לספק תמיכה ייחודית למי ששוכב עליו, בעת השינה. מזרן אורתופדי לרוב מכיל שכבה של לטקס, של ויסקו ושל קצף. הייצור של מזרנים אורתופדיים נעשה מתוך מחשבה מעמיקה של הענקת תמיכה ספציפית לגוף שלכם, כאשר אתם שוכבים אפרקדן על גבי המזרן הזה. אפשר להגיד שהסוג הכי מוכר של מזרנים אורתופדיים הוא מזרן הספוג.
  3. מזרון מבודד נחשב למזרן הכי איכותי. סוג זה של מזרון מכיל קפיצים שעטופים לחוד, ולא כמקשה אחת. המשמעות של דברינו, שכל קפיץ במזרן עטוף לחוד, מתבטאת בכך שבמידה ותישענו, מתוך שינה, על קפיץ כזה או אחר, שאר הקפיצים לא יושפעו מכך. ואם אתם ישנים במיטה זוגית, מדובר על יתרון כפול – כאשר בן הזוג שלכם יתהפך או יזוז משנתו, לא תהיה השפעה על המקום שלכם במזרון. מרבית מזרוני אלה הינם אורתופדיים.
  4. מידע עמוק יותר על מזרני הספוג – כולם מכירים אותם, והם מאוד שכיחים לשימוש. עסקינן אודות מזרן פשוט באופן יחסי. המזרח קמעה קשיח, במידה ומשווים אותו לסוגי מזרנים שונים. משמעות הדבר שיש בו מידת דרגה אחרת של קשיחות החומר. כל סוג של מזרן ספוג נודע באיכות מסוימת, אחרת. והאיכות שלו נקבעת על פי חומרי הגלם שמהם מייצרים אותו. סוג זה של מזרונים מעולה עבור ילדים.
  5. מזרוני הקפיצים נחלקים לשתי קטגוריות מובילות, והן –  מזרונים משולבים ומזרונים מבודדים. סוג המזרן נקבע בהתאם לאופן בו קפיצי המיטה מורכבים ובנויים.