מזרון

מזרון

מרבית בני האדם אוהבים לישון. לא סתם לישון, כי אם לישון ולחלום טוב. אבל זה לא תמיד קורה כך. יש כל מיני גורמים שמשפיעים על איכות השינה שלכם. ומה הם? אתם בוודאי סקרניים כבר לדעת. ובכן, האיכות שינה נגזרת כמובן מעל מה בדיוק אתם ישנים. וכמו גם מההתנהלות של אורח החיים שלכם. על פי המון מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי קיים קשר הדוק בין שינה איכותית לבין תנאי סביבה, תזונה ואורח חיים. האם אתם יודעים כי לשינה איכותית יש השפעה ישירה על הבריאות שלכם? מה שמאפיין בעיקר את השינה הוא המחזוריות. מחזוריות שבה חלים כל מיני תהליכים חשובים בגוף שלכם. כאשר הוא צריך מידה הגונה של שינה עמוקה ואיכותית. שינה שבה אתם חולמים, גופכם עובר כל מיני תהליכים ביוכימיים, וכיוצא בזה. כל אלו חשובים לא רק להיבט הפיסי, כי אם גם להיבט הנפשי. כנ"ל כאשר מדובר על שנת ילדים. ולהלן נרחיב.

לפי מה בוחרים מזרון לילדים?

כאשר חושבים לרכוש מזרון לילדים, מיד עולה במוחנו תמונה של מזרן אורתופדי. ומה הוא בכלל מזרן אורתופדי? ובכן מדובר במזרון שמספק את התמיכה הכי מיטבית לגב, בעוד התמיכה נחלקת באופן שווה לכל חלקי הגוף של הילד. משמע – השרירים, עמוד השדרה והחוליות. ילדים לרוב ישנים יותר ממבוגרים, וכדי לוודא ששנתם תהיה בריאה, בכל החלקים שהזכרנו לעיל, אסור לכם להתפשר. רכשו רק מזרן אורתופדי. אבל גם בילדים נעשית אבחנה לפי מצבם הפיזי או לפי גילם. וכעת ננסה לעזור לכם למצוא את המזרון המושלם עבורם. כלעיל –

  • בחירת המזרון לפי דרגת הקשיחות שלו. מומלץ שלפחות צד אחד שלו יהיה קשיח. וזאת על מנת לוודא את בריאות הגב של ילדכם. באם ילדכם "אינו מרוצה" מכל עניין קשיחות המזרון, ניתן להפוך אותו, בעוד הילד ייהנה כעת מהצד הרך יותר של המזרון, ובעתיד תהפכו אותו לצד הקשיח שלו.
  • רכישת המזרון בהתאם למסגרת התקציב שלכם. מזרן לילדים לא קונים כל יום. אבל ידוע כי הילדים גדלים מהר, לפיכך הצרכים שלהם משתנים. ומזרון שהתאים להם לפני שנה שנתיים, לא בהכרח יתאים להם כיום. מכיוון שמדובר על הוצאה שאיננה מבוטלת  בשישים, לפני שאתם בוחרים את המזרון תוודאו היטב אם מחירו מתאים למסגרת התקציב שלכם, בהנחה שכל מספר שנים תהיו חייבים לרכוש מזרן חדש.
  • בעודכם תרים אחר מזרן לילדים, קחו בחשבון שהמזרן שתבחרו מתאים כמו כפפה ליד לגודל של המיטה. לכן בחירה במזרן גדול מדי, לשנים הבאות, עשויה להשפיע באופן שלילי על איכות השינה של ילדכם.
  • במידה והילדים שלכם סובלים מכל מיני בעיות או כאבים בגב, כי אז יותר נכון יהיה לבחור עבורם מזרון לטקס או ויסקו, ולאו דווקא מזרן הספוג, השכיח ביותר. על מנת לוודא שאיכות המזרון תישמר לטווח הרחוק, מומלץ שתבחרו בכיסוי למזרן שלא מבד סינתטי, כי אם מכותנה, מה שיאפשר למזרון אורך חיים רב למדי.